Nejlepší je nejíst nic

Někde v druhém vydání Rozhovorů s Tomášem Keltnerem jsem četla Tomášovo tvrzení, že ještě nikdo nepřišel s tím, že úplně nejzdravější dieta je nejíst vůbec. Že se v médiích objevuje kde co, vydávají to za úplně nejzdravější dietu a že kdyby narovinu napsali, že je nejzdravější nejíst vůbec, každý by okamžitě viděl, jaká hloupost to je. Já se nechci Tomáše nijak dotknout, ale je poznat, že vůbec nečte ženské časopisy 🙂 .

Novodobé diety

Nemám nic proti novátorským způsobům. Každé tělo je jiné; někdo naprostou intuicí funguje na řízky, někdo zase na zrní a ani u jednoho nevidíte závažnější výkyvy. Ty byste uviděli teprv když by řízkař musel jíst zrní a zarytému fanouškovi cereálií se pokoušeli nacpat řízky. Už jsem se v ženských časopisech dočetla o hromadě různých způsobů stravování, a pokaždé byl něčím osobitý a originální. Ty dámy se snažily najít pro sebe ten pravý klíč, a úspěch měly zaslouženě – nebály se přemýšlet, co jejich tělu chutná.

Módní trendy vyřazovat preventivně mléko / maso / lepek? Proč by ne? Já jsem týden zkoušela žít bez jogurtu k snídani. Vydržela jsem snídat jiné věci asi čtyři dny, poté jsem byla pátý den tak moc unavená a ospalá, že jsem se rozhodla najet zpátky na „starý systém“ stravování. Přijde mi v pořádku, když to někdo zkusí a chvíli pozoruje, co se s ním bude dít. Už se mi nelíbí, když to někdo cpe někomu dalšímu jako jedinou možnou variantu.

Raději mrtvá než tlustá

Většinou jsem schopná vzít ty články v časopisech jako průzkum. Jeden příklad mi vibruje v žilách ještě teď. Cecílie Jílková je jednou z  „moderních“ expertek na výživu. Říká třeba, že jsme naučení jíst pečivo, protože šunka byla drahá, tak nám rodiče nutili „zacpat“ si žaludek chlebem, aby masa zbylo víc. Že je obyčejné pečivo „out“ jsem už zjistila; víc mě zarazilo, když Cecílie Jílková s těžkým srdcem odhalila svoji „tlustou“ fotku, ke které přidala popisek, že musela shodit dvacet kilo, aby našla svoje sebevědomí a byla se sebou spokojená. Když jsem se na tu fotku dívala, nějak mi nebylo jasné, kde chtěla těch dvacet kilo nadváhy vzít. Připomnělo mi to Victorii Beckham a trend „Lízátek“ – velká hlava a drobňoučké tělo.

Cecílie Jílková v tom časopisu vypadala stejně. Hlava v porovnání s hubeňoučkým tělem neúměrně veliká (protože hlava nejde „zhubnout“), a celá vizáž působila dojmem mladé holčičky. Ano, ženy se pokoušejí vypadat čím dál víc mladě. Už ale v žádném případě není normální učit ostatní stylem: „Raději budu mrtvá než tlustá“ , a považovat look osmileté holčičky ve čtyřiceti za adekvátní je taky postavené na hlavu.

Když prochází dívka z holčičích let do ženských, je úplně normální, když se začne zakulacovat. Já jsem se začala kulatit až v 25 letech, ale i přesto platí, že vizáž dítěte ženě nezůstane. Aspoň tedy zdravé ženě, bez psychických nebo fyzických neduhů. Učit tyto dívky na Cecílii Jílkové nepovažuju za šťastné. Dívky se začnou zaoblovat, uvidí Jílkovou na její „tlusté“ fotce, kde vypadá jako 60 procent všech normálních ženských, a začnou vyšilovat, že jsou tlusté a musejí dvacet kilo shodit. Měli bychom daleko víc hlídat, kdo se cpe na místo vzoru pro dospívající dívky, a připravit ženským prostor tak, aby mohly v klidu „uzrát“ , skamarádit se se svým vlastním tělem a věci ohledně svojí vlastní postavy brát tak nějak pragmaticky.

RAW a trend Živé stravy

Když se objevil další trend, RAW dieta, chvíli mi trvalo, než jsem přišla na důvod toho všeho. Vždyť ty majitelky RAW cukráren přímo ženské vybízely, aby si hlídaly, co kupují, aby nepodporovaly supermarkety v trendu polotovarů a aby si hledaly spíš místní zdroje s kvalitními surovinami. Tak jsem celé RAW hnutí začala studovat trochu podrobněji a hledala jsem si další data. A rázem mi bylo všechno jasné.

Abyste mohli vařit RAW stylem, musíte v první řadě vyměnit troubu. Ty konvenční mívají nejnižší stupně na 80 a to je pro RAW moc. Takže první utracené peníze navíc. Když se podíváte na recepty, zjistíte, že se daná věc v té troubě klidně šest až osm hodin suší. Tak místo toho, abyste pekly dvě hodiny na 150, pojedete celou noc na míň stupňů. Výsledek poznáte na faktuře za plyn nebo elektřinu. Dokážete si spočítat, když budete vařit jenom RAW pro celou rodinu, kolik energie propálíte navíc? Abyste nakrmily všechny členy rodiny, bude muset jet RAW trouba nonstop. Dotaz číslo tři: kdo ji bude hlídat? Když jsou všichni v práci?

Když jsem si RAW tematiku promítla do praktických otázek, rázem mi bylo jasné, proč je tak prospěšný. Je to jenom chytrý způsob, jak z ostatních dostat daleko víc peněz. Pamatuju si, jak jednu dobu  v ženských časopisech uváděli jenom rozhovory se zastánkyněmi RAW způsobu života, aby to vypadalo, že jsou všechny ostatní ženy nemožné a zaostalé a aby tuto myšlenku dostali co možná nejvíc do podvědomí ženských. Nějak se bojím zeptat zastánkyní živé stravy na otázku propálené energie a peněz za nákup speciálního vybavení. Mám totiž strach, že dostanu přes hubu a pošlou mě do prkvančic 🙂 .

Co mám vlastně jíst?

Nejvíc mě baví sbírat články o výživě a sledovat, co kdo píše ohledně vhodnosti poživatin pro lidské tělo. Čas od času je legrace srovnat články jednoho a téhož člověka; je hodně málo redaktorů, kteří si drží konzistentní linii a vědí, co kdy psali. Daleko častěji to připomíná důchodce po kolečku Doktorka na cukr / Obvodní doktorka /  Nefroložka. Důchodce třímá dlouhý papír všeho, co nesmí jíst, a s hrůzou v hlase se ptá, co vlastně ještě může. Cokoliv co vás napadne je totiž na „zakázaném“ seznamu, a jediná věc, která by mohla zůstat čistá je fakt to zrní – jenže tam je zase lepek a hromada vlákniny, a starší zažívací systém už mnohdy nesnese ani čočku a fazoli, natož tak ještě hodně kvalitní vlákninu.

Sýr je mléčný výrobek, pečivo není zdravé, v tom celozrnném je zase lepek, který rozežírá střeva zevnitř. V ovoci je cukr, v masu moc bílkovin, které tělo ani nevyužije. Banány se sklízejí zelené a cestují naložené v tekutém dusíku, aby dozrály. Italská jablka určená na export sklízejí Italové jedině v silných gumových rukavicích, protože je v nich hromada postřiků a vůbec všechno v obchodě je prolezlé jedy a éčky,tak je nejlepší nejíst vůbec nic, protože se nás pokoušejí otrávit.  Jediné co zůstává je utratit majlant za speciální výživu – a jsme zase u těch peněz. Proč jenom všechny doporučené „diety“ stojí tolik peněz?  Specialisté na výživu už neřeší, jestli si něco vypěstujete, nebo si to koupíte v obchodě. Prostě se to nesmí, protože jsou v půdě chemikálie a do vody vypouštějí továrny splašky, takže volně ložené ovoce ze stromů v přírodě by jedl jenom šílenec.

Kdyby bylo zařízeno podle rad výživových poradců, živíme se amarouny. Ne tou hmotou, která se tak čile měnila v Návštěvnících, ale spíš doplňky stravy a bobulemi z lékárny. Když si člověk představí, že by měl stejnou dietu jako jeden s chronickými problémy s nohama – třicet tablet denně, nejsem si jistá, jestli bych to ustála. Nějak jsem si zvykla na barevnost a rozmanitost chutí a vůní a ta homogenita by mě asi zabila (znám se – viz grafická podoba tohoto blogu, nebo můj článek o všech mých účesech. Trochu teď lituju, že jsem si nezaarchivovala print screeny všech kabátků pro moje stránky; jedno o který blogovací systém se jednalo) .

Tvrzení, že ještě nikdo nepřišel s tvrzením, že je nejzdravější nejíst nic není tak úplně pravdivé. Ano, tak na plnou pusu to ještě nikdo neřekl. Když si ale jeden projde všechna doporučení ohledně zdravých a nezdravých potravin, trochu to tak vypadá 🙂 .

Advertisements

6 thoughts on “Nejlepší je nejíst nic

  1. No. Jsou tady breathariáni 🙂 Jednu holčinu jsem potkala – když jsem ji viděla poprvé, byla breathariánkou prý cca 2 měsíce. Když podruhé, už 9 měsíců. Byla štíhlá, ale vypadala Ok. Tak snad fakt nejedla 🙂 Když jsem s ní mluvila, napadalo mě potom stokrát, že najet na breathariánství by byl nejlepší způsob, jak vyřešit ta věčná dilemata, co jíst, jak se nepřecpávat tím nezdravým. Navíc kolik peněz by člověk ušetřil! A času 🙂

    To se mi líbí

  2. Z trendů hubne na prvním místě peněženka. Na některých osobách, to ale poznat už nejde. Proto funguje milosrdná lež, kdy se říká, jak to dotyčné sluší, ale jen proto, abychom neurazili a de facto motivovali. Sugesce je ale špatná forma motivace…..

    To se mi líbí

  3. Taky mě hned napadli breathariáni 🙂 Jinak bych řekla, že si má každý jist to, co mu vyhovuje a chutná. Nemám ráda, když mi někdo vnucuje, že zrovna jeho strava je ta nejvhodnější pro všechny. Na tom je mnoho časopisů (a zejména publikujících pseudoodborníků) založených. Moderní trendy, jako jsou třeba ty pro-ana blbky, mi ale pijou krev vždy, když na ně narazím. Nechápu, jak si někdo může takhle nevážit svého zdraví.

    To se mi líbí

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s