Zpravodajství

V současné době zabírá snad kromě pornografie ( 🙂  ) největší prostor na síti zpravodajství. Televize mívají vlastní weby, pak tady máme internetové klony tištěných deníků, a v neposlední řadě musím připomenout „erární“ zpravodajské portály internetových vyhledávačů typu Seznam a Centrum. Každý vám řekne, že je potřeba být informovaný. Vědět, co se děje kolem patří k výsadám a jakýmsi nepsaným povinnostem moderního člověka.

Osobně si myslím, že média dost přehánějí. Vybírají si cíleně jenom to, co jim sedí do krámu, a tak se archivy plní bombovými útoky a vraždami. Slýchávám, že minulý politický režim cenzuroval zpravodajství a ven pouštěl jenom sluníčkové zprávy. Co potom dělá „Ta“ demokracie? Cenzuruje přesně obráceně – ne že by nařizovali, aby vycházely jenom katastrofické zprávy. „Jenom“ podle hesla „Urvi si co můžeš“ sází žurnalistické odvětví na šok a co si budeme lhát, vyšokovat moderního člověka je těžší a těžší. Tak to podle toho ve zpravodajství i vypadá.

Abychom dostáli teorii všeobecného přehledu, měly by se zprávy týkat pozitiv, negativ i třeba nových vynálezů, inovací a projektů. Je děsivé, že je vražda druhého člověka nejjednodušší cestou, jak se stát slavným. Všichni o vás píšou, a pokud spácháte dostatečně brutální čin, máte pozornost médií jistou aspoň do konce soudního procesu. Z celého humbuku kolem svojí osoby musíte mít nutně pocit, že jste slavnější než Karel Gott. Toto není navádění – je to jenom konstatování faktu.

Automaticky se po  skončení zpráv dostáváte do vzteku, a žádné zvířátko na konci to nenapraví. Nadávejte potom na politické režimy a na to, že kdysi kontrolovali zpravodajství. Dneska vidíme přísně vytříděné dění stejně jako kdysi. Jenom dneska je to zaměřené na zvěrstva a konflikty, které jsou z veliké části rozdmýchané uměle. Vládnou někde vesměs oligarchové? Dáme jim všem zbraně, a pak se budeme divit, že skrz svoje vlastní důvody rozdmýchají v zemi občanskou válku.

Ovládat civilizovaný svět je ve svojí podstatě velice jednoduché. Pokud zapátráte, zjistíte, že média v České Republice spadají pod tři hlavní velké společnosti, a ta různorodost je vlastně iluzorní, protože třeba pět periodik patří jednomu majiteli. A to máme v malém. Ve větším stačí vsadit na velikášský komplex a na fakt, že jedině rozumná hrozba válečného konfliktu je ta nejjednodušší cesta, jak stmelit národ a nenápadně jej přimět respektovat zákulisně předem vybraného vůdce. Válka dělá z lidí magory, a to neplatí jen o vojácích, ale i o celých národech.

Chce to jenom velice malinko zapřemýšlet, jak moc jednoduché je ovládat celou civilizaci euroatlantického typu. Už teď celou tu masu médií vlastní tři majitelé – z toho dva jsou z Německa. Uvědomte si, že ze  75 % rozhodují Němci, co se v médiích na území České Republiky objeví. Chcete mluvit o nezaujatosti, volném přístupu k informacím a svobodě slova? Ne za stavu, kdy nám cizí národ určuje, co budeme mít v novinách …

 

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s