Na první pohled

Láska na první pohled je téma zajímavější o fakt, že ženská má svoje „antény“ pro výběr partnera vesměs na bázi chuti a čichu a nějakých jemnohmotných zákmitů. Proto může celá situace působit jako láska čistě skrz pohled. V praxi to vypadá tak, že ženská koukne, dostane se k chlapovi blíž než na půl metru a během několika mála minut už má jasno, jestli voní nebo nevoní a jestli bude aspoň flirt, nebo nebude nic.

Popsat, co se vlastně podílí na tom prvním rozhodnutí je pekelně složité. Něco si člověk uvědomuje, něco už ne a vysvětlujte věci, o kterých většina ostatních lidí ani nepřemýšlí. Asi nejzásadnější je u mě hlas a energie. Po několika prohozených větách mám už docela dost konkrétní představu, jestli ho budu chtít vidět znovu. Ani přesto ale nemůžu tvrdit, že bych se zamilovávala „na první pohled“ .

On ten výraz „zamilovat se“ je ostatně mnohem přesnější, než to filmové „láska na první pohled“ . Pokud to má klapat dlouhodoběji, musí mít partner totožné základní hodnoty, a to člověk pohledem nezjistí. To už je ženská schopnější chlapa „vytipovat“ vlastním nosem. Ostatně, internetové seznamky jsou spíš mužský způsob hledání – hledání a přemýšlení jako aktivní prvky, které zase ženské vyvažují intuicí a už mnohokrát zmíněným čichem a chutí.

Současná doba je sama o sobě poměrně dost emocionální. Když tak narazíte na chlapa, který je pohledově váš typ a vídáte ho celkem pravidelně, je docela těžké udržet hormony v klidu. Sama mám jednoho, z něhož celkem pravidelně dostávám toxický šok. Jenže šílenství není láska a stavět hledání partnera na rozbouřených hormonech taky není dobrý nápad.

Od feminismu až po muže jakožto vůdce smečky jsou v aktuálním aeonu základní principy promíchané a naprosto postavené na hlavu. Ženský klidný princip je přeložený jako neschopnost, zakřiknutost a neprůbojnost, i když právě v tom klidu v sobě ženská najde hromadu věcí, které jí jsou k užitku. Základní sexuální magie je zase překroucená v absulutně tupý pornoprůmysl, a výsledek je ten, že se o sexuální magii nedá vůbec mluvit, protože je hromada lidí jednoduše navyklá na mainstreamové modely. Ale nezoufejme; ono to bublá pod povrchem 🙂 .

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s