O kokosovém oleji

Je to už pěkných pár měsíců, co se všude v médiích hřeje na výsluní kokosový olej. Má mít tuky se střední délkou molekul, která je vhodná jak pro lidské tělo, tak pro tepelnou úpravu. Nepřehřívá se jako „běžné“ oleje a v těle nedělá bordel jako nasycené tuky. Všichni si ho patláme na kůži a na hlavu skrz hydrataci a do zubů a do žaludku skrz likvidaci bacilů. Jde mi tady o jednu zvláštnost: že by média konečně propagovala produkt, který je vážně zdravý?

Kokosový olej je velice laciná surovina, která se k nám dováží z tropičtějších oblastí. Tak jako tady pěstujeme řepku; jen s tím rozdílem, že my ji prodáváme na melouchy do biopaliv a ten kokosový olej jde pěkně na export jako oblíbená surovina.

Palmový olej je velice podobná surovina jako ten kokosový. Taky je to laciný artikl pro firmy z „civilizovaných“ oblastí, jen je rozdíl v tom, že palmový olej vyfasoval Černého Petra a už řádku měsíců vůči němu probíhá davová hysterie. Ničíte palmy, kácíte lesy – kokosy jsou v tomto „z obliga“ . Jenže palmový olej také vzniká lisováním produktu stromu. Jen to není kokosový ořech, ale oplodí palmy olejné.

Jak tedy vznikne ten kokosový olej? Vykácíte deštný prales, a místo palmy olejné nasázíte palmy plodící kokosové ořechy. Co mě zaráží je fakt, že kokosový a palmový olej jsou de facto bratři, kteří vznikají podobným způsobem – z palmy se cosi sklidí a vylisuje. Že místo deštného pralesa sázejí palmy na kokosový olej už nikdo neřeší. Přitom jde o totéž jako u oleje palmového.

Na jednu stranu v médiích lynčují  všechny, kteří nekontrolují palmový olej ve výrobcích, a na stranu druhou vychvalují do nebes blízkého příbuzného – kokosový olej, který je stejně laciný jako palmový, jenom proti němu ještě nikdo nezačal šílet. Napadlo vás někdy přemýšlet nad tím, proč ten kokosový olej tolik tlačí do popředí? Je to jednoduché – přišli nám na jeden, tak jej jenom vyměníme za druhý.

Výživově se nedá tvrdit, že by ty dva oleje byly  nějak odlišné. Zkuste si lžičku sníst. Ucítíte krásnou vůni, chuť zaznamená prázdnou hmotu a párkrát se vám zhoupne žaludek. Od mala nám říkají, že musíme i tu brokolici, protože člověk nemůže jíst jenom to, co mu chutná. Od té doby nepovažujeme vlastní chuť za ukazatel vhodnosti potraviny, což je možná trochu škoda.  Ke kokosovému oleji poznamenám jenom to, že by mohl dobře fungovat proti zácpě a při potížích s vylučováním na záchodě. Tuk vám promaže potrubí a pomůže střevům pouklízet.

Do vlasů není kokosový olej vhodný vůbec. Tropy mají daleko vyšší vlhkost vzduchu. Tamějším ženám kokosový olej vyhovuje, protože vyhladí vlas a ve spolupráci s vysokou vlhkostí vzduchu nedělá v hlavě paseku. My, Evropanky musíme myslet na to, že tady vlastníme daleko sušší ovzduší, než je v domovině kokosového oleje. Nemůžeme tedy na sebe patlat totéž do ženy v tropech.

Že je zdravé kokosový olej jíst? Lidské tělo je nejvhodnější poradce ve věci diety. Pokud se vám z něčeho kroutí žaludek, je blbost to jíst. I přes tu miliardu prodaných článků z časopisů …

Advertisements

2 thoughts on “O kokosovém oleji

  1. Kokosový olej miluju, o tom žádná, v zimě není nic krásnějšího, než se pořádně namazat a ještě z toho krásně vonět. Ale jinak jsem už stokrát uvažovala podobně jako tento článek… Bohužel vyhýbat se špatným věcem, nejíme už asi vůbec nic… :-/

    To se mi líbí

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s