Další způsob, jak mít jasno

modre-sukynky
Ahoj Rhiannon,

ani mě nenapadlo, že by k tomu  mohlo dojít. Od pořízení knížek od Keltnera neberu nic jako dané dogma a raději si všechno prozkouším na vlastní kůži; přece jenom se ale stalo, že jsem něco vzala  až moc jako danou věc, a teď si uvědomuju, že to tak být nemusí. Jedná se o energetické upírství. Já jsem vyrostla na Alue, a u ní jsou energetičtí upíři a obecně odčerpávání energie člověku člověkem vcelku pravidelným námětem. Ani jsem si neuvědomila, že existuje věc, na kterou mám samovolně vyhraněný názor a ani o ní nepřemýšlím.

Přitom by to možná nebylo od věci.

Já se stejně pořád nějak nemůžu smířit s představou, že kolem mě chodí nějací energetičtí upíři, kteří tyjí na mé energii. Tak jistě, pokud se člověk setká s něčím negativním (a pro každého je to negativní něco jiného – co vytočí mě, by tebe třeba nevytočilo), musí vynaložit nějakou energii na to, aby se tomu ubránil. Pokud on sám má té energie málo, tak má smůlu. Souhlasím s tím, že právě v okamžicích „vyšťavenosti“ člověk krásně vnímá, jak moc je důležité tu energii mít. Protože nám ji odsává kdeco a kdekdo:-) A nejvíc si ji odsáváme my sami:-)Ale představa, že na druhého člověka, který je natolik v srabu, že potřebuje energii, hodím to, že mi tu moji vysává (upír jeden), jak se to tak v ezoterických kruzích říká, se mi prostě nelíbí. Já sama mám povinnost mít tolik energie, abych takovému člověku neublížila ještě víc tím, že ho takhle onálepkuju. Sorry, ty jsi ve srabu, nechci s tebou nic mít. Chci mít kolem sebe jen samé lidi s dobrou náladou. Vzpomínám, jak jsem já sama kdysi byla hodně ve srabu. Člověk, který mě z něj vytáhl, protože neutekl, ale pomáhal mi a učil mě, jak si mám ve své situaci pomoci (sama), měl zaprvé dost energie na to, aby to ustál. Zadruhé se svou energií uměl zacházet dostatečně na to, aby se nenechal do mého srabu zatáhnout (protože pak bychom tu byli dva, kteří by potřebovali načepovat někde energii a dobrou náladu). Člověk totiž má té energie nakonec dostatek i pro ty, kteří jí zrovna potřebují, aniž by nás samotné to vysálo. Stejně jako slunce prostě svítí a dává… a má pořád dost…

Výše jsem zkopírovala příspěvek od Aves. Je to v kostce shrnutý náhled z druhé strany. Nejvíc mě zaujala pasáž o tom, jak by měl v sobě člověk najít svůj vlastní zdroj energie. Potom by jej neměli „otravovat“ ani případní „smolaři“, kteří by se pokoušeli ohřát v troše štěstí.  Hlavně že vím, že zdroj musí najít každý člověk v sobě samotném. Píšu to ve svých článcích o vztazích a o hledání partnera, ale „ten zbytek“ mi zatím jaksi nedošel. Nevadí; to se stává i jiným 🙂 . Minimálně mi to připomíná klasický ezo-přístup, kdy „osvícení učitelé“ nadávají vlastním ovečkám, že se jenom kvůli nim nedostali do páté dimenze. Že sem nepatří, že chtějí pryč, ale jenom kvůli zabedněncům všude kolem nemohou. Teorie, že mi někdo může vzít to, čeho mám mít neomezený zdroj v sobě spadá do velice podobného kufříku.

Sama ještě vůbec nevím, co s tímto objevem udělám. Když jsem se zeptala svého nitra na to, jak můžu zapracovat na těch občasných explozích emocí, vypadl ze mně středeční článek. Já nemám napojení na intuici nebo na energii, jak by si člověk „normálně“ představoval, nebo jak tento zdroj nejčastěji popisují v médiích. Nejvíc na mě sedí výraz „claircognizing“ , který do širšího povědomí zavedla Doreen Virtue. Prostě to najednou vím, a neptejte se mě odkud.  Skrz nedostatek vhodnějšího výraziva tedy používám „jasné vědění“ , alias claircognizing (protože v té angličtině to zní tak nějak normálněji 🙂  ) , ale samotné strážné anděly už neřeším (co znám egregory, padlo u mě hodně dogmat 🙂  ) .

Tak zatím nechávám to, co vím, aby se zase hezky usadilo, a číhám na nejvhodnější chvíli, abych zadala otázku: „Co mám vědět o energetickém vampyrismu a o kradení energie?“

Lianna

Advertisements

One thought on “Další způsob, jak mít jasno

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s