Láska z nostalgie

Je tady velká šance, že to brzo přijde. V pubertě má člověk dost problémů sám se sebou a okolí vnímá přes filtr poloodpojeného mozku; za těch pár let se v těle změní tolik věcí, že než aby mozek musel odpovídat na velkou hromadu nejrůznějších varování z nejrůznějších koutů, jednoduše funkci „podpory na telefonu“ částěčně vypne. Že už je to dávno? Stačí chvilka nostalgie, a je to zpátky s celou parádou i ve třiceti.

Většině žen nahrává fakt, že titul královny ročníku není doživotní. Kolikrát se stalo, že z někdejší třídní star zůstal jenom stín její někdejší „slávy“ ? Stačí pár let pro sebe samotnou a zhusta se stává, že nejzajímavější ženy „dorostou“ právě z toho průměru. Když člověk přijde na sraz po deseti letech,  má už většinou dost rozumu na to, aby mohl přítomné osoby ohodnotit střízlivějším metrem. Jen se schválně přiznejte: Kolikrát se vám stalo, že jste procházeli svoje spolužáky opačného pohlaví a najednou jste zjistili, že minimálně jeden by mohl být ten pravý?

Nedokážu přesně paušalizovat, co přesně je spouštěč „lásky z nostalgie“ . U nezadaných žen možná nárazový pocit marnosti může za to, že najednou vytáhne číslo na své bývalé a začne jim psát, u těch zadaných může všechno rozjet právě setkání po letech. Člověk má v sobě z té doby hromadu více či méně vyřešených ran a přítomná energie se dokáže navázat na nekontrolované spoje, vedoucí přímo do naší duše. Na příval nostalgie neplatí ani partner, který čeká doma. Jediná možnost je počkat a vydržet, až to druhou polovičku „pustí“ , jenže co když nějaký takový záchvat dojde až k rozchodové / rozvodové fázi?

V médiích se dočtete, že když v lásce myslíte jenom na sebe, nemůže to vyjít. Celorepublikové zdroje mají obecně sklon zakazovat lidem, aby se věnovali sami sobě. Brát ohled na druhé je základ zdravých mezilidských vztahů, ale to nevylučuje pořádek ve mně samotné.  Člověk musí začít od sebe a od rozpoznávání svých vlastních emocí. Tak začne zjišťovat, že poslouchat věci, které se vynořily zčista jasna bez nějakého předchozího zájmu o věc nemusí být zrovna dobrý nápad ..

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s