10 věcí, které vám v holčičím časopisu neřeknou

#10 Je zbytečné řešit moc velký zadek nebo příliš velká prsa. V běžném životě je veliká šance, že skončíte s chlapem – dolňákem, pokud máte velký zadek, nebo s chlapem, který je spíš na vršek, pokud máte větší prsa. V poradnách na to jdou často přes psychologii, a nezřídka vyjmenují čtyři pět stylingových tipů, jak zadek nebo prsa zakrýt. Víte co? S velkým zadkem stejně skončíte v legínách, až se  přítel – dolňák  nenápadně začne ptát – zadek nezadek – právě na tento kus oblečení.

#9 Je šlechetné zdůrazňovat, že si máte jít za srdcem a nemáte divočit. Pokud se ale necítíte nejlíp, je povolené jít na rande i s chlapem, který do vás pořád hučí, že moc přemýšlíte nebo že jste zbytečně pruderní. Po té jedné schůzce budete mít jistotu a nebude ve vás hlodat takové to co by kdyby. A časem spíš než na neúspěch na to budete vzpomínat jako na zářez. Navíc znovu najdete svoji ztracenou jistotu ohledně toho, co chcete a co ne.

#8 Je vhodné sbírat knížky o Pařížankách nebo materiály o Sexu ve městě. Nejdřív budete vypadat jako hodně špatná kopie, ale časem z toho vydestilujete svoji vlastní značku. Samozřejmost je kombinovat všechno s tím, co se vám líbí a nebát se. Dobré je i pátrat po zahraničních zdrojích – třeba taková Stephanie Lange pro holky se zapadlýma očima na českém Youtube pořád chybí.

#7 Nevyhazujte staré časopisy. Je povolené vystříhnout články a zařadit si je do eurofólií do pořadače, ale i když se vám třeba bude zdát divné skládat články o sexu, věřte, že jejich čas přijde … 🙂 /* tady je dost na prd, že jediný fakt slušný zdroj na sex byla stará JOY s šéfredaktorkou Terezou Netolickou, která už není … Tak vám neporadím 🙂  */

#6  Pokud si nedokážete představit čtyři barvy stínů, které vám natuty sluší, a víte, že s nimi i umřete, pořiďte si velkou krabici na nářadí a schovávejte do ní všechno, co se vám barevně přestane líbit. Garantuju vám, že se v tom budete celkem pravidelně přehrabovat, i když budete mít tiky vyhazovat. Rozprodávat a likvidovat je povolené až v případě, že si „sednete“ se svým stylem.

#5 Voňavka buď voní nebo nevoní. To platí i pro luxusní značky; i u drahých lahviček může nastat fáze „Nevoní“ . Pokud se „zamilujete“ v drogerii, je bláznovství zkoušet hledat něco podobného v drahé kosmetice. Vůně se nepodaří dvakrát absolutně stejná, a to platí i pro cílené kopie. Některé jsou vážně blízko, ale jemné rozdíly tam jsou a právě ty jemné rozdíly jsou důvod, proč vám něco voní a něco ne.

#4  Trojfázové čištění pleti původně vzniklo jako marketingová kampaň kosmetických značek. Samy vysledujte, co vaší pleti sedí, i když to bude znamenat, že ráno použijete tonikum na pleť a denní krém a večer odličovací olej a noční krém. Cpát na pleť úplně všechno, i když začínáte cítit, že to obličej zbytečně zatěžuje není příliš dobrý nápad.

#3 Módní trendy jsou od toho, aby se člověk smál ženským s vycpanými rameny a s harémovými kalhotami á la „Obří plenky Pampers“ , které doplní vysoko zašněrované sandálky na dvaceticentimetrovém „sexy“ jehlovém podpatku. Žena se stylem nikdy po půl roce nevyhazuje celý šatník, protože do módy přišlo něco jiného. Inspirace, citlivě zakomponovaná do osobního stylu je povolená, ale podléhat kamarádkám, které radí: „Mně se to taky nelíbí, ale nosit to musím, protože to nosí všichni kolem“ nedoporučuju.

#2 Pokud chcete držet krok s dobou a mládím a nefungovat jako vykopávka, najděte si pár kosmetických blogerek. Rozhodně se nepokoušejte kupovat ve třiceti bravíčko nebo Top dívku. Ty časopisy jsou od určitého věku spíš minovým územím než inspirací… 🙂

#1 Nevzdávejte příliš ostříhané vlasy nebo příliš vyškubané obočí moc brzy. Dokud vám vlasy rostou a dokud chloupky obočí reagují na kosmetické oleje (jedno jaký – neutrální, kokos, mandle, ricinový – je to fuk), vytrvejte a zkoušejte opravovat výsledky vašich nerozvážností z mládí. Z nějakých šedesáti pěti procent to při včasném zásahu půjde vždycky 🙂 .

Advertisements

3 thoughts on “10 věcí, které vám v holčičím časopisu neřeknou

  1. Taky občas zapomínají zmínit to, že před módními trendy by mělo být to, co nám sluší. V podstatě jsi to napsala ke stylu, bohužel i tak některé slečny i paní zapomínají, že ne každý může nosit to, co zrovna „fičí“.
    A konečně to někdo sepsal! 🙂

    To se mi líbí

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s