Proč nebudu Jútúberem

#10 Tvrdí, že každý má doma koutek, který se dá použít k natáčení. Já bych si dovolila nesouhlasit. Esenciální je dostatek světla – přirozeného světla. I když se dají pořídit přisvětlovací systémy, známe to z drogerií: denní světlo je denní světlo. Upřímně si nedokážu představit, kde bych u nás měla natáčet.

#9 Vlogování je v současné době v kurzu. Psaní také bylo, ale když máte autora myšlenek anonymně za monitorem a nevidíte ho, je to poněkud bezpečnější. Je legrace sledovat nalíčenou blondýnku s naondulovanými lokýnkami, která má na sobě klasické šedé žebrované tričko, jaké já nosím na dvůr, a v pravidelných intervalech ve videu něco mumlá a nadává. Některé věci je lepší nechat followerům skryté.

#8 Začít točit o kosmetice je ušlechtilé, ale zkuste si někdy projet potenciální konkurenci. Ne tu typu Petra Lovely Hair nebo GetTheLouk, ale ty „noname“ Youtuberky bez smlouvy s agenturou. Nuda, hromada šminek, pořád to samé. Dobrý nápad se tam hledá poměrně špatně – jak chcete oživit mluvení o barvičkách?

#7 Splash sleduje Fatty Pillow. Tlustého Kárla, který začal streamovat. Jedná se o live show, která se nestříhá a neupravuje, prostě to jde „nasurovo“ přímo na síť. Fatty je krásná ukázka toho, co je aktuálně vizuálně trendy. Nenacházím na Fattym zásadní chyby, a to platí i tehdy, když řeknu, že jeho videa nevyhledávám a nikdy nedokoukám. Pokud jste nudní, lidé to přepnou. A jediný způsob, jak prorazit v televizi …

#6 I když bych začala mluvit, stejně si myslím, že by mi psaní začalo hodně brzo scházet. Na Youtube ty popisy stejně téměř nikdo nečte, a třebas o Barušminky nebo Svět podle Lu jsem ani nevěděla, že mají k videím doprovodný blog.  Jak začnete natáčet, vaše psací království může jednoduše zapadnout, a pod sérií pracných článků, které připravíte na blog, bude v komentářích jediná věc: „Kdy bude další video“ ?

#5 Po mých peripetiích s výběrem grafické podoby bych uniformitu Youtube kanálů asi „nedala“ . Podobnou rezignaci na všechno, čím jsem si doteď prošla bych si asi neodpustila …. 🙂

#4 Youtube v poslední době začal haprovat. Hromada vlogerek si za posledních čtrnáct dní stěžovala, že se jejich videa nahrávají neúnosně dlouhou dobu, i když mají internetové připojení pořád stejné. Když mě začal štvát Blog.cz, přestěhovala jsem se jinam. Kam ale přesídlit z Youtube? Nějak se mi nepozdává, že vlastně nemá vlogovací konkurenci, a všechna videa, která kdo chce vložit na síť musí projet přes Youtube.

#3 Od nějakých deseti let funguju na tužku a papír. I když jsem si pořídila tablet, poznámky na články a nápady na články sypu nejčastěji přes papír a tužku. Tablet s klávesnicí používám nejčastěji ke spravování komentářů a obíhání věcí, které se týkají sociálních sítí provázaných s blogem.  Jak se tak znám, začala bych si veškerá  videa nejdřív psát dopředu na papír .. 🙂

#2 Komentáře na „klasických“ blozích jsou celoplošně spíš na ústupu. Ne tak na Youtube. Tam si všímám, že automatické řazení komentářů protežuje trolly a „hovínka“ , jak trefně řekla Barušminky. Větší bordel lze najít maximálně pod články na zpravodajských serverech. Možná to jde brát jako známku vyšší úrovně, ale nejsem si zrovna jistá, jestli bych jako odměnu za vyšší level chtěla komentáře plné hovínek.

#1 Přepínání a reklamy. Není nad to, když si pouštíte včerejší Superstar, a před samotným videem vám to spustí šest reklam. Pak vám přehrají deset minut záznamu, a přidají další hromádku reklamních spotů (real story) . Na WordPressu si můžu přikoupit prémiový plán, a pomocí něj se reklam zbavit. Mám takový blbý pocit, že toto na Youtube nepůjde …

 

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s