Mystika

Je poměrně zajímavé, že většina lidí má názory na magii a nadpřirozeno buď na úrovni nula, nebo sto. Věřím, nebo nevěřím. Buď najdete texty, které ten který magický směr vychvalují do nebes, nebo naopak narážíte na odstavce, které popisují, jak moc světla škodí a jak jde esoterika přes vymývaní mozků. Neexistuje nic mezi tím  – buďto suchopárný vědátor, nebo vybrakovaný mozek.

Kdysi šli lidé cestou Boha. Na všechno měla patent církev a kalamity byly „boží vůle“ . Pak to lidem přestalo stačit, a rozhodli se jít malinko jinou cestou: všechno osahat, všechno zjistit, zapsat a zaznamenat. Teď jsme dorazili na odpočívadlo, kde musíme zhodnotit, co jsme vlastně zjistili.

Z alternativních směrů, které začínají vystrkovat tykadélka, jmenujme psychosomatiku. Začínají se objevovat kvalitní zdroje, které osvětlují, jak souvisí všechno se vším. Velké množství nárazů do zdi začíná ilustrovat, jak lidem začíná být schematičnost těsná, a tak zkouší „esoterická umění“ i za cenu rizika. Je pravda, že existují základní věci, které by člověk neměl opomínat. Nic není bez práce, každý může dát jenom to, co sám má, není možné získat instantně nějaké zásadnější změny, protože je na všechno potřeba odpovídající čas. Pokud někdo slibuje, že změní život rychle za vás, jednoduše lže. Stejně tak je esoterických učitelů v dnešní době moc, a šance narazit na vykuka je docela solidní.

Mystika samotná zastřešuje věci, které my svými hmotnými pěti smysly neumíme vysvětlit. Znamená to ale, že nic mimo důkazy neexistuje? Když tehdy všechno vložili do rokou Bohu, bylo dílo ďábla zase všechno, co se snažilo skládat a dokazovat. Ani jeden extrém není moc dobrý…

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s