Otevřený dopis mému mladšímu já

Ahoj Lianno,

dobře si pamatuju, jak mi bylo tenkrát v Paříži, když jsem jela na autosalon a zalíbil se mi jeden spolucestující. Člověk má dost načteného, ale když to přijde, ženská tak nějak automaticky tuší, co s tím. Potíže nastávají, když nad tím začne moc přemýšlet. Vím, jak se stavím k nevyžádaným radám, ale dneska ti chci z pozice tvého staršího „Já“ poradit pár věcí ohledně randění 🙂 .

Tvým největším nepřítelem je hlava. Jestli ti chci předat jednu jedinou znalost, pak to, že devadesát procent všech katastrofických scénářů, které si člověk v hlavě vymyslí, se vůbec nenaplní. Není důvod nechávat to v hlavě a bát se. Jasně, nabízí se otázka, co dát místo toho. Když jeden vystěhuje paniku a katastrofy, zůstane po nich vakuum, které je potřeba něčím vyplnit. Dobrý začátek jsou záliby a jakási základní sebejistota, která s nimi přichází.

Nebudu ti prozrazovat detaily tvého milostného života na několik let dopředu. Všichni věštci mají jenom kouzelnou moc slova – jednoduše jim uvěříš všechno, co ti řeknou. Navzdory tomu záleží jenom na tobě a na tvých rozhodnutích. Ohledně chlapů ti poradím nepřehrabovat se v tom, co logicky víš, a zaměřit se spíš na ten zdroj, který jsme poznaly tehdy v Paříži – bez jakýchkoliv dřívějších zkušeností jsme jedním pohledem na chlapa získaly hrubou představu o tom, co bychom chtěly vyvést. Tvoje nápady nikdy nebudou špatné, jenom vyměkneš a nesebereš na ně odvahu. Představy a skutečná míra odvahy jsou v tomto případě dvě rozdílné věci.

Spíš než na logiku a co by bylo slušné se zaměř spíš na to, na co máš zrovna chuť. Všechno se bude vyvíjet, a není důvod jít na ruku chlapovi jenom skrz strach, že nikdo jiný nikde není. Když celý románek vypadá nadějně a narazíš na pár kopanců, už jenom skrz ten pocit hloubky se člověk bojí jít dál a hledat záležitost bez vážných kopanců typu lenivost nebo předělávání stylu oblékání.

Rozhodně si myslím, že na ten zdroj natrefíš, až přijde ten správný čas. I přesto se s tebou podělím o jednu myšlenku modelky Pavlíny Pořízkové: Když si vybereš chlapa, který to s tebou bude umět v posteli, nebudeš mít důvod hledat sex jinde. Je to sprosté, ale když bude chlap fajn, ale po tělesné stránce tě bude nudit, nebude to úplně „ono“ . Souvisí to s tím posloucháním sebe samotné, i když do toho někdy bude mluvit strach a panika.

Vystěhuj strach a obavy, a nezapomeň si všechno pořádně užít 🙂 .

Lianna

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s