Láska versus sexuální přitažlivost

Jen tak schválně ze zajímavosti: jaký máte typ muže či ženy, který vás zaručeně dostane do kolen? U mě je to upravený vlasatec, ideálně s baskytarou. Takový ten pocit, že se zastaví nebe, a vaše logické uvažování jde automaticky do háje. Hloupá otázka: Láska, nebo zamilovanost? Nebo ještě líp: Jaký je rozdíl mezi láskou, a sexuální přitažlivostí?

Hodně probíraný jev – láska na první pohled – tady dostává úplně jiný rozměr. Jak můžete jen tak za několik milisekund k někomu cítit lásku? To, co může za jasný výběr konkrétního typu chlapa či ženské, se jmenuje sexuální přitažlivost. Takový ten plamen, co člověka nenechá ani pořádně najíst. Pak to dohoří, láska je v čudu, a člověk hledá další dříví. Hodně nás učí sexuální projevy blokovat. Co se ale stane, když z úplně přirozeného jevu sexuální přitažlivosti začnete dělat lásku?

V normálním případě by žena nebo muž měla tu sexuální přitažlivost nechat proběhnout. Nic špatného na tom není, a už jsme si tady psali, že blokovat  vlastní energie taky není v pořádku. Jenže nás učí, že cítit přitažlivost je něco špinavého, tak se z „nečistého“ snažíme dělat ušlechtilé, a obyčejným instinktům roubujeme lásku, abychom mohli „s čistým štítem“ dosáhnout toho, o co nám jde.

V první řadě, ze sexu vztah neuděláte, a také je dobré zdůraznit, že cítit žhavou přitažlivost a cítit lásku jsou dvě rozdílné věci. Drtivá většina pocitů, které na lovu svých protějšků cítíme, spadá do oblasti sexuální přitažlivosti. Láska se tak rychle načapat na houbách nedá. Ta může jenom vykvést.

To první, co můžeme udělat, je zařadit do svého slovníku pojem „sexuální přitažlivost“ , a naučit se nezaměňovat jej s láskou. Ušetří nám to hromadu šrámů 🙂 .

Použité odkazy

Duchovní blbec (jak konstruktivita škodí zdraví)

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s