Duchovní blbec

Esoterického materiálu je moc, a z hromady textů má člověk neodbytný pocit, že autor na něčem jede. Srdíčka, sluníčka, můžete ho mlátit jak chcete,bude v tom hledat odraz sebe samotného a konkrétní záležitosti, které má na sobě spravit. Když jsem „Esoterickou akademii“ skládala, pozapomněla jsem na jedno důležité téma: esoterika neznamená vygumovaný mozek, a věnovat se rozvoji vlastní duše neznamená, že ze sebe uděláte robota, který zapomene prožívat svůj život.

Určitě existují věčně se usmívající sluníčka, ta ale nemají s esoterikou moc co dělat. Většinou se jedná o optimisty od přírody, kteří jsou praktického ražení. Chtít si navyknout na podobný způsob života není nic destruktivního; je potřeba zdůraznit, že se u funkčních příkladů tohoto typu nejedná o esoterický základ věci, ale o naladění od přírody.

Člověk se pomalu učí sebelásce, bublinové ideologii, vesmírnému zákonu rezonance a faktu, že si přitáhneme to, čím jsme my sami. Tak se stává, že si zoufalá ženská přivádí do cesty zase jenom zoufalce, a chlapy snů získávají dámy, které jsou nejvíc samy sebou. Když to vezmeme důsledně podle praxe, co bude následovat? Člověk v sobě začne potlačovat „nevhodné“ pocity a přestane je prožívat, protože si bolest a slzy nechce kódovat znovu a znovu do svého života. Navíc někde četl, že prožívat bouřlivé emoce je pro člověka smrtící (krmí tím breberky okolo a otravuje si tím vlastní energii), a tak se z něj stala dokonalá reklama na vzduchoprázdno s přiblblým úsměvem ve tváři.

Ano, když se upnete na nějakou emoci,  zůstane vám v těle. Nejlepší je fungovat jako síto, které jenom sleduje a nehodnotí. Ale ne v případě, že potlačujete to, co cítíte a vytváříte si tím v těle bloky. Energie nemůže zmizet, ta se může jenom přesunout. Odtud chronické záněty typu častých „podzimních“ nachlazení: Co si myslíte, že ta „naduchlená“ energie ve vás bude dělat? Jste lidské bytosti, ne roboti. Vztek, pláč i smutek nejsou záležitostí, které byste v sobě chtěli dobrovolně zadržovat. Je potřeba praktikovat druhou část z poučky: posílat energii ven, fungovat jako síto. Ne ale tak, jak vám předkládá hromada alternativních „mistrů“ .

Mít kontrolu nad sebou samotným neznamená vyresetovat všechno svoje prožívání, a přivolávat si do osudu konstruktivitu neznamená chovat se jako debil. Dokud člověk žije na planetě Zemi, bude z něj zase lidská bytost. Je hloupost snažit se být průhledný a na několika místech najednou. Nejhorší je, že autor onoho textu nic nepocítí. Bolest budete působit jenom sami sobě.

Advertisements

4 thoughts on “Duchovní blbec

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s