Když to blogerovi nepíše

Pravidelné přispívání se časem ukáže jako celkem solidní výzva. Někdy nápady chodí, někdy má člověk v hlavě prázdno a neseskládá ani objednávku na oběd. Bloger tak nějak podvědomě tuší, že by aspoň náznakově pravidelně přispívat měl. Jak to ale udělat, když to tak nějak pořád není ono?

Pokud se bavíme o jednoduché „autorské krizi“, vyplatí se „v kreativních časech“ sepsat seznam inspirativních témat, která si uklidíte na horší časy. Samotná témata by vás měla inspirovat sama o sobě; připomenu někdejší „téma týdne“ na jedné české blogovací službě, které znělo: „Jak zabít knihomola“ . Člověk se začne usmívat,  a v hlavě se mu začne rodit jedna kravina za druhou. Vyplatí se celý stav nehrotit; je to pořád jenom internet, a ten se bez vás nezblázní. Chytrolíni vám budou říkat, že po čtrnácti dnech bez příspěvku půjde vaše návštěvnost do háje, ale takový malý hiatus je pořád lepší, než násilím lámané články, které vy sami nakonec později smažete, protože zjistíte, že je to jednoduše hrůza.

Každá pauza zavání koncem, a nebavím se teď o konci pauzy. Když blogerovi trvale nejde psát články, jaké by si představoval, vyplatí se přehodnotit, jestli se doopravdy věnuje tomu, co jej baví. Můžete si sami říct, že vás to baví doopravdy, ale trvalé potíže se zásobováním blogu  vás snadno a rychle usvědčí ze lži. Pokud vám váš vlastní blog sedí a sami jste spisovatelská duše, témata chodí sama a není potíž cokoliv vymyslet. Bloger třeba zahoří pro písmenkový svět, ale není ostuda přiznat, že nejste typ na pravidelné psaní a místo blogu se věnovat něčemu, co vás bavit bude. Popřípadě přehodnotit celé zaměření vašich stránek. Lákadel je kolem víc než dost, a člověk se nechá velice snadno ovlivnit cizí prací. Jen když to pak zkouší sám, nějak to není ono.

Jiná věc je nedostatek článků z důvodu pracovního vytížení. Jednoduše nejde uvolnit hlava a strávit čas nad článkem, když máte hromadu jiných povinností. Určitě se vyplatí vyhradit si jednou za určitý čas (týden, čtrnáct dní) hodinu na uvolnění s cílem lovu materiálu na blog. Čtenáři si na vaše delší prodlevy zvyknou, a nebude to celé takový velký problém. Ve velké spoustě článků napříč internetem se autoři snaží blogerům narvat do hlav, že dva články za měsíc je jako kdyby blog vůbec neexistoval. Na poučky se vykašlete a poskládejte si to celé tak, aby to sedělo vám.

Odpočinek a takový menší blackout bez počítače a blogů je dobrá cesta pokaždé, když vám všechny dílčí překážky narostou v hlavě v blok v podobě žádných nápadů na solidní články. Když vám „koníček“ přeroste v „koně“ , už to vlastně není odpočinek, protože to najednou vnímáte stejnýma očima, jako svoje civilní zaměstnání. Je vhodné začít myslet i na nějaký odpočinek od blogování 🙂 .

Advertisements

4 thoughts on “Když to blogerovi nepíše

 1. S psaním článků vůbec nemám problém :). Vím, že některé nejsou pro čtenáře příliš zajímavé, vždycky ale mají nějakou důležitost pro mne a to je nejdůležitější. Jsem nejvěrnější návštěvník svého blogu, skoro každý den si pročítám něco staršího. Deník má význam skutečně jen pro mne. Moc ráda si připomínám, co jsem prožívala.

  To se mi líbí

  1. Já jsem před nedávnem u sebe oživila koncept deníku tím, že teď místo „Denních záznamů“ píšu dopisy. Víc mě to baví a není to tak nudné.

   Takže nejsem divná, když si pročítám vlastní staré články 🙂 . Z nějakého důvodu mě to baví 🙂 .

   To se mi líbí

 2. Ano, Kaja ani ty nemate s psanim problem. Ze u vas pokazde najdu novy clanek je proste jistota. Spousta driv dobrych blogu upada. Naposledy Adelaine to zabalila, ale ta uz upadala dlouhodobe.

  To se mi líbí

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s