Internetové seznamování

Ještě naši rodiče si našli partnera ve svém širším okolí. Buď škola, nebo vojna, případně práce – tam, kde se právě nacházeli, si našli lásku a proběhlo to celkem bez potíží. Dnes máme k dispozici celý rozlehlý internet, zvažujeme, jestli je Brno nebo Plzeň už moc, a ne a ne se dohrabat k cíli. Jako kdyby v tomto případě ten internet spíš zavazel, než pomáhal.

Mužský a ženský tábor se na síti vzájemně obviňují ze stále stejných chyb. Ženy mužům vytýkají pasivitu a lenivost (konverzace nefunguje, nenavrhnou vlastní plán, nechají všechno dělat ženskou) . Pánové zase ženám vytýkají, že hledají Brada Pitta, i když mají samy do Angeliny Jolie zatraceně daleko. Že jsme vybíravé a bereme muže jako mobil – buď všechno, nebo nic. Zeptejte se na ideální objev a ženská vám bude půl hodiny jenom mluvit. Údajně si „o sobě myslíme až moc“ , a mezitímco si naše babičky hledaly někoho solidního, s kým se naučily žít, my máme údajně čekat, že „existuje pravá láska a že se jednoho dne rozestoupí nebe“ .

V první řadě by bylo dobré si říct, že na tom internetu na seznamkách nebudou všichni nezadaní muži. Chlapi mají brát údajně single stav jako aktuální situaci, která se časem třeba změní, a nehrotí to tolik, jako ženská. Navíc ten ideální chlap je pohodář, který má nějaké vlastní koníčky, a tak když přijde domů, nezbývá mu energie na blbiny (hledat ženskou v metalové seznamce na Facebooku) . Bod číslo dvě: jak se vybírá protějšek z internetu? Správně, fotkami. Aspoň na ten první dojem „dám mu šanci, nedám mu šanci“ se profilová fotografie používá. Slyšeli jste už pojem „fotogeničnost“ ? Je to stav, kdy osoba vypadá na fotce minimálně stejně dobře jako ve skutečnosti. U velkého počtu lidí ale fotografie 2/3 veškerého kouzla seberou, a my jsme potom k těm chlapům moc příkré, protože na fotce vypadá všelijak, a jak tak listujeme, ty obrázky jsou jeden jako druhý.

Navzdory všemu si myslím, že koukat se po světě s otevřenýma očima je pořád ten nejspolehlivější způsob. Jednoduše se kouknu a vidím. Takové to pětiminutové okukování trojrozměrného originálu je pořád daleko lepší, než dvě hodiny civět na fotku. V drtivé většině případů lidem fotky škodí; pokud se nebavíme o práci portrétního fotografa. Kolik běžných lidí si ale nechá udělat profilovku od profíka? Nikomu se nechce investovat peníze do snímku, když už v dnešní době umí dělat solidní obrázky i krabice od bot. Pokud se bavíme o internetových seznamkách, můžeme výhrady obou táborů jednoduše vymazat. Internet ještě neznamená realitu …

Advertisements

2 thoughts on “Internetové seznamování

  1. Dříve jsem seznamování na internetu spíš odsuzovala, nevěřila jsem, že by tak mohlo vzniknout něco vážného… Postupně však názor přehodnocuji a dávám seznamkám šanci. Sestra je skoro dva roky se skvělým klukem, se kterým všechno začalo na internetu…

    To se mi líbí

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s