Tip na knížku: Jean-Claude Alix

alixTento Francouz působící v Německu mě během našeho prvního setkání přes knížku „Jde o váš život“ poměrně zklamal. Stať o homeopatické medicíně, která vypadá jako samospásná, a klasická alopatie, která jenom tráví lidi. Konkrétního autor neuvedl nic, jenom se v jednom kuse odvolával na svoje další knihy, které ale v češtině zatím nevyšly. Lidově řečeno průser. Teď ale začalo liberecké nakladatelství Dialog vydávat další Alixovy knížky, a „Jde o vaše střevo“ je můj dnešní tip pro vás.

Ano, stále platí, že publikaci vymyslel homeopat. Stránky jsou plné konkrétních homeopatických preparátů a colonhydroterapie (proplachování střev vodou pod lékařským dohledem). Já osobně nemám ráda, když mi někdo tvrdí, že je pro lidské zdraví správná jediná možná věc (pokud možno placená), a jinak to jednoduše nejde. Alix tvrdí, že jinak než průplachem střeva nevyčistíte, a tento přístup mi vadí. Jako jediný možný způsob je to pro mě nedůvěryhodné už jenom pro to, že se cena jednoho sezení u nás pohybuje kolem 700 Kč.  Jinak, když odpářete homeopatii, dostanete materiál, který vás konečně seznámí s vaším vlastním tělem.

Jako lidé jsme zvědaví a chceme všechno poznat. Do posledního šroubku poskládat funkční lidský mozek, nebo zjistit, proč byla dcera Jindřicha VIII, královna Alžběta, taková jaká byla a rozmotat její tajemství. No , průměrná lidská bytost toho ví daleko víc o královně Alžbětě, než o vlastním střevě. Panuje přesvědčení, že dokud chodíme na záchod, není čeho se bát. Alix v první části knížky rozebere všechno o střevě. Zjistíte, jak vlastně pracuje, co mu škodí, a co je potřeba udělat, aby dobře fungovalo. Vy si pak na základě vlastní volby zajistíte zbytek. Bez preparátů a bez průplachu střev; budete mít fakta a s tím už máte napůl vyhráno.

Alix je zastáncem teorie, že lidské střevo nebylo evolucí uzpůsobeno pro trávení živočišných bílkovin, a tuplem ne v množství, v jakém je konzumujeme dneska. Jedna třetina knihy řeší jídelníček bez bílkovin živočišného původu, proto myslím, že je publikace dobrá i pro vegetariány všech typů; minimálně si budou s Alixem rozumět 🙂 .

Co se týká vlastního těla a péče o sebe samotného, je knížka „Jde o vaše střevo“ od Jean-Claude Alixe jedna z nejlepších věcí, se kterými jsem se zatím potkala. Rozhodně doporučuju k přečtení 🙂 .

Advertisements

One thought on “Tip na knížku: Jean-Claude Alix

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s