Paradox horoskopu

Zrovna nedávno jsem řešila svůj vlastní ascendent. To je znamení, ve kterém při vašem narození stál Měsíc. Odvíjí se od zeměpisné polohy a přesného času, a já ten svůj čas vím tak zhruba. Vychází Ryby nebo Beran, podle toho, jestli dám o deset minut víc, nebo míň. Tak jsem si vypomohla další astrologickou poučkou: když je něco na hraně, vyplatí se přihlížet k oběma variantám. Tak jsem místo dvou ryb, na grafickém vyjádření znamení plovoucích proti sobě, hned čtyřnásobná ryba, které ti kapříci zdrhají každý jinam. A pak jsem taky rybička, která má Měsíc postavený v Beranovi. Tvrdohlavý snílek? Možná 🙂 .

V každém případě si všímám jiné věci. Ženské jsou ochotné svému horoskopu i věřit. Dokáží se ztotožnit s tím, co o nich kdo napíše, a ty protřelejší hledají v horoskopu skuliny, které by mohly ještě vylepšit. Pak přijde, že si najdou chlapa. Ano, hádáte správně; na řadě je horoskop. Mezitímco ten jejich, osobní, je geniální věc, která je zná ještě líp než ony samotné, ten partnerský je na tom přesně obráceně. Čím míň procent vychází, tím je to lepší.

Když se rozhlédnou kolem, všechny fungující vztahy jsou založené na naprosté nekompatibilitě daných dvou lidí. I když planety říkají, jak moc se k sobě nehodí, realita je trochu někde jinde. Pokud ženská hledá partnera podle horoskopu, často později skončí s někým, kdo by ji nikdy v životě nenapadl. Kdo je tady potom blbec? Nebo že by se při vyšším počtu zrozenců schopnosti horoskopů nulovaly? Tak nějak mi nejde do hlavy, proč je právě mizerný partnerský horoskop častou zárukou nadějnosti vztahu.

Když se do toho zakousneme obráceně, najednou nedává smysl řídit podle té samé věci svůj vlastní život. Když to nefunguje u dvou lidí, proč by to mělo fungovat u jednoho? Logicky by buď mělo sedět všechno, nebo nic. Horoskopy a karty se berou jako zrcadlo, a každý moderní astrolog vám poví, že horoskop je jako věžák a sluneční znamení je tam jenom recepce. Ten zbytek je takové velké množství odboček a kamrlíků na košťata, že se tam nakonec může vejít vážně kde co 🙂 .

most-od-bataku

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s