Bublinová terapie

S ohledem na náš zrak asi není příliš věcí, které by se daly popsat tolika rozdílnými způsoby, jako záležitosti abstraktní, zabarvené citem. Když vidíme očima, je všechno jasné. Když se máme „dívat“ srdcem, je to už složitější. Všimli jste si, kolika různými způsoby můžeme vidět jeden konkrétní lidský život? „Majitel“ života řekne, že se mu nedaří a že je všechno na prd. Vnější pozorovatel vidí člověka se slušným zázemím a vynikajícím zdravím, a náhodný chodec na ulici může našeho majitele života vidět skrz kšiltovku a vaťák jako pobudu. Lidský život je kouzelný se všemi možnými způsoby, jakými na něj lze nazírat.

Jemnohmotný svět je založený jen na energii. Každá naše myšlenka je malý uzlík energie, který je s námi svázaný a přinese jen to, na co sami myslíme. Tak proč si komplikovat život negativními myšlenkami? Zlo se jenom „nalepí“ zvenčí na naši auru, a přesně to je důvod, proč se někomu může zdát, že se na něj lepí smůla. Přes bubliny se zlem se nic světlejšího nedostane. Když si všimnete, jde to všechno ruku v ruce. Smůla v životě, pesimistický způsob uvažování, „zakódovaný“ hluboko v člověku, a pocit, že nic hezkého stejně v životě nečeká.

A ti šťastlivci, na které mají ostatní jenom zlost? Život je pro ně párty, jako kdyby pro ně neexistovaly existenciální záležitosti. A když, není to tak zásadní oblast jejich zájmů. Věří, že to nějak zvládnou. Životní příležitosti přicházejí na zavolání a na co sáhne, to šťastlivci vyjde.

Jemnohmotný systém věří, že stačí přepnout způsob myšlení. Místo černých bublin vysílat bubliny plné světla. Úmyslně využít svoji vlastní představivost ve svůj prospěch. Lidé to nazvali Zákonem rezonance, a já si pro nedostatek vhodnějšího výrazu tento název půjčím. Jakou energii vyšlete, taková se vám vrátí, a právě to je důvod, proč se někomu daří a někomu nedaří.

Lidská bytost má dvě části, které dohromady hýbou realitou. Jedna část je srdce, a ta druhá rozum. To, čemu člověk věří celým srdcem a zároveň bezvýhradně rozumem, si dokáže splnit. V životě srdce a rozum oddělujeme a učíme se, že máme poslouchat jedno, nebo druhé. Pro dostatečnou sílu našich myšlenek potřebujeme srdce a rozum spojit pro jediný cíl. Jsou to volby, kterým věříme bezvýhradně, a velmi často se stává, že pro nás nejsou zrovna dvakrát vhodné.

Advertisements

One thought on “Bublinová terapie

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s