Blogerem na plný úvazek

Začíná to nenápadně různými pokusy všelikde po síti. Líbí se vám to a ono, zkoušíte grafičit, pak psát, pak všechno dohromady, a když se zadaří, zatočíte konkrétním směrem a uklohníte si originální webový domov podle svých vlastních představ. Chytří lidé říkají, že na internet nepatří nic, co nemá spatřit nikdo cizí. A platí to i v případě, že to něco zveřejníte pod heslo. Tak se stává, že na vaše webové stránky zavítají první lidé, a pak se to začne nabalovat.

 Je z vás veřejně známější osobnost. Jste jakýmsi majetkem všech; je to podobné, jako se před nedávnem vztekala jedna fanynka Harryho Pottera, že Harry už Rowlingové nepatří, protože jej zná až moc lidí, a tím pádem Rowlingová nemá právo tvrdit, že byl Brumbál gay, když jí to neodsouhlasí její čtenáři. Jsou blogeři, co se nebojí mluvit o svém soukromí, a jsou blogeři, kteří svoje záležitosti na blog netahají vůbec, nebo se vyjadřují tak obecně a bez zásadnějších dat, aby ze zážitku vytáhli pointu, ale nemluvili o nikom konkrétním, kdo by se dal proti svojí vlastní vůli vyhledat.

Když napíšete článek na téma podprsenek, můžete čekat podprsenkovou debatu, to dá rozum. A když napíšete, že podprsenky nenosíte, je jenom logické, když vám v diskuzi přistane dotaz, jak to děláte s plavkami. Je nebetyčná hloupost na dotaz: „Nosíš teda dvoudílné plavky?“ odpovědět: „Na co tě to zajímá?“ , když v článku nad diskuzí rozebíráte svůj kritický postoj k podprsenkám. Co jste čekali, že se stane? Nechcete-li se vyjadřovat ke svému spodnímu prádlu, jednoduše takový článek nedávejte na blog. A to platí i v případě, že jste ten materiál „jenom“ šlohli odněkud z internetu.

Sdílení cizího obsahu je bezpečná hráz. Že sami nic netvoříte ale neznamená, že se vás čtenáři nebudou ptát a že to téma nebudou rozebírat. Bloger by měl být aspoň přes klávesnici dostatečně extrovertní a komunikativní, protože to jsou pořád čtenáři, komu patří zásadní díl úspěchu vašeho blogu. Někdo se dře jako vůl a nic, a druhý tomu nedá ani desetinu, ještě „krade“ hotové články různě z internetu, a je z něho lokální megastar. Zčásti je to dost nefér, a je to právě důvod, proč jsou čtenáři důležitou přísadou.

Pokud se vám nechce mluvit o svých vlastních názorech, nebude blog tou pravou cestou. Čtenář je zvědavý, a pořád platí, že minimálně část svojí osobnosti budete muset do svého virtuálního domova vložit.

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s