Ukotvení

V čem se liší klasický „floating“ přístup oproti cílenému pobytu v jednom, aktuálně přítomném okamžiku? Když už má člověk v povaze myšlenkami těkat všude možně, v minulosti, v budoucnosti, v alternativních Vesmírech, má vůbec nějaký smysl žárlivě střežit každý zákmit jinak? Co nám dá schopnost pobývat výhradně v přítomnosti, ve srovnání s „duchovně bohatým“ životem, zaměřeným na těkání po různých tématech?

sarlatova

Spousta lidí už zažila velký strach z něčeho, co se jim ani trochu nelíbí. Hodně často vám odpoví, že se přesně to, čeho se nejvíc báli a na co denně mysleli, nakonec vyplnilo se všemi nepříjemnými podrobnostmi, kterých se tak báli. Bereme to jako jistou formu přírodního zákona, aniž bychom o tom přemýšleli důkladněji. Pokud jsou lidský rozum (hmotná povaha) a duše člověka zajedno, dokáží pohnout Zemí. Každá podobně nekomfortní situace vyvolává napětí. Když to přiblížím, jednoduše jste ve stresu, a tento stres není přirozený stav lidské bytosti. Škodí energii člověka, a proto všechno, co život lidské bytosti řídí, hledá cestu, jak se z toho stavu napětí dostat zase do normálu. Dokáže to jediným možným způsobem, který zná: posune budoucnost podle toho, co je zrovna ve vaší hlavě.

Člověk už umí ovlivňovat vlastní realitu. Dostatek víry a vůle ale nasbírá jenom v případech, že se něčeho bojí, nebo nechce, aby se některá nepříjemná záležitost stala. Většinou nemíváme dostatek sebevědomí na to, abychom se stejnou neochvějnou jistotou dokázali myslet na lepší věci, než jsou lokální katastrofy. Aby měla lidská mysl dostatečnou sílu, nesmí se rozptylovat vytvářením alternativních myšlenkových formací; všechny ty „co by kdyby“ a prodlévání po všech možných minulostech a budoucnostech bere člověku kapacitu na vytváření budoucnosti, která se nakonec projeví v té realitě, kde máme aktuálně svoje tělo.

Cílený pobyt v přítomnosti je vhodný start pro revizi vlastního života. Tímto způsobem si přestaneme vytvářet náhodné scénáře, které nám, když se později skutečně vyplní, nedávají smysl, a protože po té době nedokážeme přiřadit k reakci odpovídající akci, považujeme je za náhodu; ať už za tu šťastnou, nebo za tu mimořádně debilní. Umíme si tvořit vlastní život sami, ale brání nám v tom těkavost našich myslí. Z toho důvodu nenasbíráme tolik iniciační energie, jako na ty katastrofy, co nám straší v hlavách. Chce to jenom pochopit základní princip fungování a vyzkoušet si život s čistou hlavou.

Naučili jsme se myslí těkat všude možně, tak to v začátcích nebude zrovna jednoduchý úkol. Snílek možná zmůže všechno, ale když se vrátí duchem zpátky ke svému tělu, zjistí, že mu půlka chybí.

Advertisements

One thought on “Ukotvení

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s