Odmítáme vnímat, že věci mají konec a začátek

Pokud má žena štěstí, dozví se, že antikoncepce není jediné řešení, jak jde ulevit při menstruaci. U bylinek ale všechno končí, a ten zbytek je pohřbený v říši pohádek spolu s vílami a elfy. Nikdo už nezjistí, že jako dítě žena existuje lineárně (pořád dopředu), ale od doby jejích prvních měsíčků už jsou to cykly, které řídí její život. Že se dál už nejedná o linku, ale o spirálu.

První část cyklu patří Dívce. Radostná, chce zkoušet nové věci, exponenciálně naroste chuť ke hraní s muži. Radost a chuť žít. Na Dívku naváže kratší období Matky, kdy žena ovuluje, a v Dívce se probudí mateřské instinkty. U Matky už převládá starostlivost a péče. Matka se vyvíjí dál, a na scénu vstoupí Kouzelnice. Královna ze Sněhurky; žena, která ví, co chce, má zvládnutá všechna svá kouzla a dokáže být svůdná a tajemná. A nakonec kratší období, patřící Babě. Zalézt do chýše, věnovat se svému nitru, zklidnit se a ztišit a v temnotě hledat svoje vlastní Já.

Ženský cyklus má začátek, průběh a konec. Je pro ženu veliká výhoda, pokud zvládá svůj cyklus doopravdy vnímat, a nedělá ze sebe lineární bytost. V podvědomí ale převládá spíš touha nějak to přežít, a pak jít zase dál. Zakrtkovat se a pár dní nevylézat? Nepřípustné; vždyť chlapi nic takového nemají. No, moje milé zlaté, ale já nejsem chlap. Všechno, co jde proti přírodě, nakonec odumře. Neplodnost je z největší části zapřičiněná touhou současných žen udělat ze sebe chlapy. A jak víme, chlap rodit nemůže, ani kdyby se stavěl na hlavu. Fakt, že se nejvyšší neplodnost objevuje právě v době, kdy se ženy snaží přizpůsobit chlapům a sabotují svůj vlastní cyklus, je zajímavé potvrzení platných přírodních zákonů.

Cykly můžeme ignorovat. Můžeme okázale přehlížet, že se naše životy skládají z úseků, které mají konec a začátek. Ale nemůžeme počítat s tím, že se všechno přetvoří podle našich představ, pokud budeme ignorovat základní pravidla hry.

Advertisements

3 thoughts on “Odmítáme vnímat, že věci mají konec a začátek

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s