10 Bavlna

Lidská bytost je kreativní a vynalézavá. I když od přírody dostala určitá přírodní vlákna, ze kterých mohla vyjít, přece jenom se rozhodla vytvořit si nějaká ta vlákna po svém. Tak spatřily světlo světa umělé materiály, jako důkaz, že je člověk pořád pánem. Zkuste si to ale chvíli nosit.

V zimě zjistíte, že vás to pod oblečením pořád chladí, což není úplně ta věc, kterou byste od šatů v této roční době očekávali. V létě se zpotíte a nejraději byste to tričko zahodili – ten umělý materiál vůbec nesaje, a každou kapku potu vám dá pěkně sežrat. Na omak je umělý materiál divný a postrádá měkoučkost a přítulnost materiálu přirodního (pokud zrovna nehladíte kaktus).

V současné době je celkem potíž sehnat „starou dobrou“ bavlnu. V moderním světě se dá sehnat 95 procent bavlny s příměsí pěti procent umělého materiálu, ale to už tak nějak není ono. Úplně stará trička, která jsou ještě z původní verze bavlny, jsou na dotek úplně jiná, než to, co vydávají za bavlnu dneska. Možná je to jen můj pocit, ale už to tak nějak není ono.

Zabalit mě do igelitu je možná dobrý nápad, ale pořád preferuju materiál, který dýchá a je na těle příjemný. V drtivé většině případů u mě syntetické materiály selžou. Vím, že jsme to s umělými materiály mysleli dobře, ale toto nám nějak nevyšlo …

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s