07 Dlouhá jízda vlakem

Nepatřím k lidem, kterým se v dopravním prostředku dělá zle, a ráda toho využívám. Člověk se řídit naučí a na silnici se i otrká, ale celkem šílené je, že můžete trpět i zaviněním cizího magora. Fakt, že dobře řídíte vy, ještě neznamená, že vás nesmete z cesty kamioňák, který vás předjede korbou kamionu, ale už tak nějak neřeší, že má za sebou ještě další tři metry návěsu. S tím, že si máte dělat co chcete.

Smyčka


Ve vlaku se cítím tak nějak bezpečněji. Společnost mi většinou dělá hudba a ubíhající krajina za oknem. Dvouhodinová cesta mi nedělá nějak extra potíže, i když je pravda, že takto dlouhé přímé spoje se nacházejí výjimečně a většinou je potřeba párkrát přestupovat. Přestupy jízdu rozmělní a už to není ono.

V takových případech ráda kontroluju kvalitu automatů na kávu na jednotlivých stanicích. Minulý týden se mi stalo, že jsem čekala půl hodiny na přípoj v ultra moderní krásné hale, které automat na kávu chyběl. Tomu říkám do nebe volající rouhání!! Místo automatu měli na nádraží kavárnu. To je hezké, ale já už turka nepiju a preferuju „dešťovku“ z různých směsí, nad nimiž by plnokrevný Ital asi umřel smíchy. Za mě nádraží dostalo obří černé mínus – něco takového se jednoduše neodpouští!

Velice mě nadchly elektrifikované vlaky z modelové řady Panter. Jezdí například u Šumperku na severu Moravy. Podobají se jihomoravským žlutým RegioNovám, ale mají nízkou podlahu (něco jako tramvaj), krásný interiér a velice pohodlná křesílka. Vevnitř se spíš podobají na autobus než na vlak a já nepřestanu litovat, že Pantery jezdí jenom na elektrifikovaných tratích. Železnice v našem koutě republiky se k elektrifikaci moc nehodí, protože je poměrně hrbatá – už to tady jednou plánovat zkoušeli a neprošlo jim to.

Navzdory svému řidičáku preferuju hromadnou, protože mám klid. Vadí mi ta představa, že se můžu snažit jako blázen a jezdit časem velice obstojně, aby mě pak mohl nabourat nějaký neandrtálec, který má místo mozku šrot. Peníze jsou „jenom“ energie, s těmi se to dá nějak skoulet vždycky, ale právě ta bezmocnost je věc, která mi na celých autech vadí nejvíc.

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s