Prázdninový knižní tag

Jak se blíží léto, pravidelně se mi stává, že ve svojí hromádce knížek vypůjčených z knihovny vídávám i nějaké lehké až infantilní čtení. Naposledy jsem se tady třeba bavila o Candace Bushnellové a Denících Carrie Bradshawové. Léto u mě má bezstarostnou atmosféru, a to taky často odpovídá výběru čtiva :-). Čas od času dokonce zjistím, že to není taková kalamita, jak jsem si původně myslela, a že se to dokonce dá i číst :-).

1) Čteš o prázdninách více, nebo méně než přes rok?
Množství přečtených knih se od „běžného“ roku příliš neliší. Jak jsem nastínila v úvodu, stává se, že se lehce změní preferovaný žánr, ale jinak jsem věrná sama sobě.

2) Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Díky vcelku pravidelným několikadenním dovolenkám na Lučině si vybavím knížku z edice Tajemství, konkrétně Zakázaná archeologie. V rámci šetření prostorem si beru něco menšího a lehčího a hodně často se dostane na záhadologickou literaturu :-).

3) Kolik knížek jsi schopná vzít na dovolenou?
Na týden jednu až dvě. Zbytek závisí na tom, jak dlouho budu „venku“. Nebo jeden tablet s hromadou e-booků, na který budu přes červenec šetřit :-).

4) Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Pro mě je knížka jako knížka; buď mě baví, nebo nebaví. Třeba „Tři mušketýři“ od Dumase, nebo Kantůrčice od Světlé. Ty knížky jsou nespravedlivě stigmatizované jenom kvůli svému výskytu v učebnicích, ale vůbec za nic nemůžou :-).

5) Preferuješ papírové knihy, nebo e-booky (čtečky, tablet)?
Každý, kdo někdy viděl pohromadě všechny díly Gordany, bratra Cadfaela, Evy Dallasové nebo poručíka Pierce mi dosvědčí, že hledat na podobné komínky místo je pěkně krutá kovbojka:-). Naposledy jsem si koupila knížku Petr Muk od Karla Deniše, ale pěknou řádku knížek mám i v elektronické podobě. Elektroniku nejčastěji volím, když mám vybraných knížek povíc (ach ten úložný prostor 🙂  ).

6) Jakou knihu bys ráda viděla zfilmovanou?
Evu Dallasovou, třeba příběh „Měj se na pozoru“ s  vyvražděním restaurace plynem zvaným „Boží hněv“. Jenom mám takový debilní dojem, že by z toho filmaři udělali regulerní porno, protože v těch knížkách má dost místa Evin soukromý život a manžel Roarke. Chtělo by to někoho, kdo by nenatočil jenom tu postel :-).

7) Kdybys mohla prožít den s nějakou knižní postavou, která by to byla? 
Hm …. Za poslední dobu Oldřich z Chlumu :-). Na svoji dobu ( Přemysl Otakar II) má geniální mozek a ještě lepší schopnost šťourat do vosích hnízd :-).

8) Které místo z knih bys ráda navštívila?
Mayská města v plném rozkvětu; tak, jak je popisuje Däniken. Je to civilizace, o které běžná veřejnost neví vůbec nic skrz hodně málo informací. Chtěla bych se za Mayi podívat a poznat je doopravdy :-).

Advertisements

One thought on “Prázdninový knižní tag

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s