24/06/2015: Prázdno v hlavě

Zatímco poslední týden vypadal slibně, ten aktuální působí dojmem, že jsem si vystřílela munici a teď musím čekat na další příděl. Nejsem zvyklá s články šetřit. Raději jsem aktuální a pokud mám na srdci víc článků, zveřejním  je  v rychlém sledu den po dni za sebou, ať mám co nejdřív prázdný stůl. Už několikrát jsem se pokoušela zajistit si pravidelný publikační plán, ale takové ty věci s prozkoumáváním statistik, hledáním nejúspěšnějších dnů a rozepisováním témat podle dní mi zatím moc dlouho nevydržely.  Zkrátka nejsem chronický plánovač a jsem víc bloger – pohodář.

Na druhou stranu jsem ráda, že aspoň stíhám svoje nápady koncentrovat. Když „musíte“ zveřejňovat články každý den, skoro ani nejde používat jenom svoji tvorbu. Tak to končívá kopírováním zajímavých článků z internetu. Ano, zajímavý ten obsah možná je. Vy už ale nejste bloger, a to, co na svém blogu publikujete, už není vaše a není to váš odraz. Tak se zpočátku silná inspirace naředí a rukopis se rozmělní v tuně balastu.

Každodenní publikování má svoje nesporné výhody. Návštěvnost je vyšší, protože zveřejňujete daleko víc materiálu a každý jeden čtenář k vám musí častěji, než když zveřejňujete jeden článek za tři dny. Na druhou stranu, vymýšlet něco každý den je pro blogera daleko úmornější – pokud si nezjednoduší situaci hledáním „zajímavého“ obsahu různě po síti. To jsou pak ti blogeři, kteří nechápou, co je špatného na tom, že používají cizí obrázky s přepsaným zdrojem k sobě do článků (povolení nemají, ale žijí  v domněnce, že napsat zdroj k obrázku stačí), a stejně tak netuší, proč je špatně ono samotné překopírovávání cizích článků pod svoji vlastní hlavičku (opět mají pod článkem zdroj, ale zdroj pod článkem není povolení od autora). Ale vysvětlujte to někomu. Dopadnete stejně, jako když se v Autorském klubu část blogerů snažila vysvětlit tomu zbytku, proč nesmí používat vůbec žádné cizí obrázky, ani s tím zdrojem. Nepochopili nic a ti špatní jste byli nakonec vy.

Nemůžeme se ničemu divit. Stačí se podívat třeba na tn.cz, co mají pod obrázky. Zdroj – internet, zdroj – Google a nejsou jediní. Jako kdyby všichni, kteří píší „profesionální“ zpravodajské weby nikdy v životě nic neslyšeli o autorském právu. Kdo to má pak ostatní učit? Já jsem se naučila, že když někdo chce, sám si data vyhledá, a když slyšet nechce, jenom si odíráte hlasivky a ničíte nervy. Taky mě po pěkně dlouhé době opustilo přidávání viditelného vodoznaku do svých fotek. Teď už to nepovažuju za důležité.  Netuším vůbec kde se ta změna stala, ale tak trochu podezírám svého nového ametystového andílka na krku, kterého jsem začala předevčírem nosit nonstop na krku. Pod tričkem, v noci pod pyžamem a sundávám jej jenom na sprchování:-).

Když vás zklamou folklorní stánkaři, zkuste ty křesťanské. Broušený andílek za 400 Kč? Třeba mezi růženci, důtkami, obrázky svatých, Madonami a křížky narazíte na andílky s očkem na řetízek, větší za 190 Kč, menší za 140 Kč a ještě menší prcci za 100 Kč. Materiál? Kde co – křišťál, ametyst, růženín, červený jaspis – moc jsem se nedívala, jako kůň s klapkami, aby jej nic nerušilo, jsem se zaměřila jenom na ten „svůj“ ametyst a od Antonínka v Blatnici mi visel mezi řetízky. Než jsem si uvědomila, že jej vlastně můžu nosit natrvalo pod tričkem :-).

Advertisements

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s