Jak hormony působí i na dálku

V současné době lékové jsme zvyklí každou rýmičku řešit paralenem. Nikdo se nad tím nepozastavuje. Něco tě bolí? Vem si Brufen. Není ale kontroverznějšího léčiva, než ženská hormonální antikoncepce. V čem je jiná, než třeba prášky na játra nebo na tlak? Je hloupost myslet si, že ovlivnit vaše tělo nadosmrti může jenom antikoncepce a ostatní léky ne. Ale i přesto nikdo na internetu nenadává na Paralen s tím, že by všichni povinně měli nachlazení řešit přirozenou cestou.

Nechci tady vyvolávat milionkrát otevřenou diskuzi na téma hormonů. Mám jenom pár konstruktivních připomínek, které notoričtí trollové poslouchat nebudou.

Pravidelně se objevují příspěvky, že antikoncepce kompletně ničí cyklus. Žena napíše, že po nasazení antikoncepce z ní za chvíli šly jenom hnědé cucky. Už vám ale nepoví, že za celý den nevypije ani hlt vody a místo toho si dopřává cigarety, kávu a víno, které odvodňují.  Člověk je ze tří čtvrtin tvořený vodou a když ji nedoplňujete, odrazí se to všude – i na menstruaci.

Bolest jde zvládnout jinak. Ano, ale bolest je věc čistě subjektivní. Jsme zase na začátku u příměru s Paralenem – zvýšená teplota jde taky řešit jinak. Lynčuje někdo někoho za to,  že s teplotou neleží v posteli? Chci jenom poukázat na nepřiměřenou křížovou výpravu proti antikoncepci. Je to léčivo jako každé druhé a stejně tak by měl být člověk opatrný a nepovažovat jej za lentilky.

Hodně žen, užívajících antikoncepci, je naprosto zdravých. Chlapovi se jenom nechce brát kondom s tím, že přes něj nic necítí, že mu vadí při vzrušení a tak dál. Tak chce, aby si žena zanášela tělo zbytečnými hormony navíc. Pokud povaha menstruace dovoluje ženě více méně normálně fungovat, není důvod cyklus regulovat. To je stejné, jako kdyby onen zmíněný Paralen užíval zdravý člověk. V tomto případě do jisté míry té křížové výpravě fandím.

Určitá část žen prožívá subjektivně nesnesitelně bolestivou menstruaci. Vážně je chcete udržovat v bolestech? Řeči, jak moc antikoncepce zanáší tělo je také potřeba nejdřív odfiltrovat. Jestli je antikoncepce silný humus, proč je možné otěhotnět, když zapomenete na jeden jediný prášek? Kdyby byla tak moc silná, jak to tvrdí diskuze, měla by vám zablokovat vaši schopnost tvoření života na daleko delší dobu.

Typů antikoncepce je velká spousta. Existují druhy s nižším i vyšším obsahem hormonů a je jenom na lékaři, aby na základě vyšetření správně určil nejvyšší nutnou dávku hormonů. Vždycky se jde domluvit na jiném typu prášků. Vůbec neřeším osoby, které na chřipku pijí Coldrex, bolest hlavy řeší Paralenem, na klouby užívají GS Condro a mají plné pusy toho, jak si někdo „dovoluje“ brát den co den antikoncepci, když sami den co den „uzobávají“ de facto to samé, jenom z trochu jiných krabiček – na vysoký tlak, na cukrovku, na srdce. Pořád to jsou prášky, pořád brané den co den, pořád v rámci několika let až nadosmrti. Docela by mě zajímalo, proč to všechno musela „vyžrat“ zrovna antikoncepce …

Advertisements

3 thoughts on “Jak hormony působí i na dálku

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s