14/05/2015: Nákupy a předsevzetí

V průběhu vybírání složenek si často neodpustím návštěvu knihkupectví. Ve velké většině případů se stává, že si nějakou knížku odnesu. Minule to byla Lorna Byrne, dneska další knížka ohledně Pařížanek, z nakladatelství  Jota. Nějak mě ta francouzská filozofie baví; na toto téma už mám třetí knížku. Nutno dodat, že každá je trochu jiná. Je i dobře, že mám ty knížky tři. Dodává to dogmatu pravidel „Jak se stát Pařížankou“ trochu kýžené volnosti.

V poslední době mě zaujaly články o Gretchen Rubin. Je to americká spisovatelka, která se zabývá vlastnostmi lidí a pomáhá dodávat do života konstruktivní návyky. Tak jsem se začala konečně učit francouzsky – jedno slovíčko denně; ty dvě minuty najdu vždycky a těch 365 slovíček za rok bude daleko lepší výsledek, než  ta hodina studia jednou za uherský rok; a rozhodla jsem se udělat něco se svými návyky ohledně grafické podoby blogu.

Nemůžu po sobě hnedka chtít jednu šablonu na celý život. Tak jsem si vybrala a rozhodla se, že na blogu zůstane do 14. června v nezměněné podobě. Pak uvidíme, co WordPress nahraje za další dílka a jestli budu mít vůbec potřebu vybírat dál. Taky je pravda, že potřebuju nechat vášně sednout. Když mám plné zuby zrcadlovky a „vybírám“ si kompakt, většinou mě „zachrání“ fakt, že musím nejdřív našetřit, a nejpozději po čtrnácti dnech se mi to všechno roztřídí v hlavě. Proto jsem se rozhodla udělat si u grafické podoby blogu tuto nárazníkovou zónu uměle a měsíc nechat kreativitu sedat.

padacky

Advertisements

8 thoughts on “14/05/2015: Nákupy a předsevzetí

  1. Francouzská filozofie je obecně zajímavá. Nejvíc mě ale stejně zajímá Paříž okolo přelomu 19. a 20. století, kdy byla uměleckým centrem 🙂

    (Nedá mi to – překlikávání adres je nepodstatné, četla jsem ale tvůj příspěvek na Lúmennině blogu a chtěla bych tě nenápadně pošťouchnout, že by ses mohla mrknout na ten můj. Jen nejnovější článek.)

    To se mi líbí

Něco hezkého mi napiš

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s